Na vrhu brijega u prekrasnoj prirodi nadomak grada Klanjca, u naselju Letovčan Novodvorski, uzdiže se kapelica sv. Filipa i Jakova. Ova lijepa građevina okružena stoljetnim stablima prvi put se spominje 1802. godine. Do nje hodočasnici i putnici namjernici stižu uskim, vijugavim seoskim putovima na kojima gotovo svako križanje ima drveno raspelo. Odatle puca prekrasan pogled na slikovite brežuljke zagorskog kraja.
U ovom području očuvane prirode, čistog zraka i umirujuće tišine koju remeti tek cvrkut ptica, kapela Sv. Filipa i Jakova pravi je biser kulturnog i sakralnog bogatstva. Tražite li slikovito, skrovito i romantično mjesto za obred svog vjenčanja, ova šarmantna kapelica može biti pravi izbor.
Na mjestu današnje zidane kapele, nekoć je u 17. stoljeću bila drvena kapela. Nova je sagrađena u 18. stoljeću, a tijekom godina se često popravljala i obnavljala. Danas kapelica ima moderno sivo pročelje, krovište i zvonik. Građevinu čini brod zaobljenih kutova, s nešto užim svetištem i apsidom. Svetištu je sa sjeverne strane dograđena sakristija. Kapelica je opremljena lijepim drvenim klupama s tamnocrvenim baršunom. Iznad ulaza se nalazi mali kor. Glavni dio gdje se služi euharistija je oltar kojeg krasi ručno izrađeni stol od punog drveta. Prizemlje je oblikovano kao trijem, na tri strane rastvoreno polukružnim portalima, od kojih je glavni izveden nešto bogatije. Iznad glavnog ulaza uzdiže se zvonik.
Svete mise u ovoj kapelici održavaju se prigodno, za potrebe župljana te za obilježavanja velikih blagdana. Ponajprije, 3. svibnja kad se slavi blagdan svetih Filipa i Jakova, Isusovih apostola i mučenika. Po predaji, Jakov je bio prvi biskup Jeruzalema te je nazočio na jeruzalemskom saboru. Mučen je 62. godine. Vjeruje se da je napisao poslanicu koja nosi njegovo ime. Obojicu apostola nalazimo na sve četiri apostolske liste u Matejevu, Markovu i Lukinu evanđelju te u Djelima apostolskim. Filip se nalazi na petom, a Jakov mlađi, sin Alfejev, na devetom mjestu.